Диністори (Діоди Шоклі)Диністор DB3 32V DO35
ХІТ

Диністор DB3 32V DO35

Диністор DB3 32V DO35 - диністор можна побачити в електронних пускорегулювальних апаратах, призначених для ламп денного світла. Диністор відноситься до досить великого класу тиристорів.&..

0.80 грн.

Диністор LLDB3 32V SOD80C
ХІТ

Диністор LLDB3 32V SOD80C

Диністор LLDB3 32V SOD80C - диністор можна побачити в електронних пускорегулювальних апаратах, призначених для ламп денного світла. Диністор відноситься до досить великого класу тиристор..

0.90 грн.

Показано від 1 до 2 з 2 (всього сторінок: 1)

Асортимент категорії Диністори (Діоди Шоклі)

Що таке диністори? Історія його створення
Диністор це - один з різновидів тиристорів, представлений ​​некерованим тригерним діодом з двома направляючими. Характеризується низькою величиною напруги електричного пробою (не вище 30 В) і наявністю трьох p-h переходів в його чотиришаровій структурі.

Хоча задокументованих відомостей на сьогодні не виявлено, вважається, що ідея створення першого диністора належить Вільяму Шоклі. На основі цієї ідеї в 1955 році Френком Гутцвіллером в лабораторії Дженерал Електрик був вперше створений цей прилад, який надалі отримав широке поширення і зміг замінити тиратрони та інші актуальні на той момент аналоги.

Види диністорів:

  • Однополярний. Здатний працювати виключно при позитивному зсуві. Перевищення зворотної напруги максимального рівня призведе до того, що даний напівпровідник перегорить;
  • Симетричний. Являє собою пристрій з рівнозначними виводами, що дозволяє йому працювати як при прямому, так і при зворотному зміщенні.

Диністори - напівпровідникові прилади, виконані на основі напівпровідникових монокристалів з трьома p-n переходами, які мають два стійких стани:

  •  закритий - стан низької провідності;
  •  відкритий - стан високої провідності.

Диністори часто використовують як електронний вимикач (ключ). Їх основне застосування - управління потужними навантаженням за допомогою слабких сигналів. Також диністори використовують при виготовленні перемикаючих пристроїв.

Диністори зазвичай проводять струм у двох напрямках, а відбувається це стрибками (лавиноподібно).

Робота та характеристики популярного диністора DB3

Диністор DB3 є двонаправленим діодом (тригер-діод), який спеціально створений для управління симистором або тиристором. В основному своєму стані диністор не проводить через себе струм (не рахуючи незначний струм витоку) до тих пір, поки до нього не буде докладено напругу пробою.

У цей момент диністор переходить в режим лавинного пробою й у нього проявляється властивість негативного опору. В результаті цього на диністорі DB3 відбувається падіння напруги в районі 5 В, і він починає пропускати через себе струм, достатній для відкриття симистора або тиристора.

Оскільки даний вид напівпровідника є симетричним диністором (обидва його виводи є анодами), то немає абсолютно ніякої різниці, як його підключати.

Як перевірити диністор DB3
Єдине, що можна визначити простим мультиметром - це коротке замикання в диністорі, в цьому випадку він буде пропускати струм в обох напрямках. Подібна перевірка диністора схожа з перевіркою діода мультиметром.

Для повної ж перевірки працездатності диністора DB3 ми повинні плавно подати напругу, а потім подивитися при якому його значенні відбувається пробій і з'являється провідність напівпровідника.

Розгорнути