Семисегментні індикатори на 4 розрядиЧотирирозрядний індикатор 5641BH з загальним анодом
ХІТ

Чотирирозрядний індикатор 5641BH з загальним анодом

Чотирирозрядний індикатор 5641BH з загальним анодом - використовують в різних схемах для цифрового зображення фізичних параметрів. Характеристики Розмір 0.56 " Колір світ..

22.50 грн.

Чотирирозрядний індикатор MR-3461SRB-2 з загальним анодом
ХІТ

Чотирирозрядний індикатор MR-3461SRB-2 з загальним анод...

Чотирирозрядний індикатор MR-3461SRB-2 з загальним анодом - використовують в різних схемах для цифрового зображення фізичних параметрів. Характеристики Розмір 0.36" Висот..

22.50 грн.

Чотирирозрядний індикатор 3641AS з загальним катодом
ХІТ

Чотирирозрядний індикатор 3641AS з загальним катодом

Чотирирозрядний індикатор 3641AS з загальним катодом - використовують в різних схемах для цифрового зображення фізичних параметрів. Характеристики Розмір 0.36 " Колір..

22.50 грн.

Показано від 1 до 3 з 3 (всього сторінок: 1)

Асортимент категорії Семисегментні індикатори на 4 розряди

В цей час для відображення інформації все частіше використовуються графічні дисплеї, однак, семисегментні індикатори також не втратили свого значення. Якщо потрібно лише відображення чисел, то вони можуть стати більш привабливим варіантом, тому що прості в управлінні та можуть використовуватися спільно з будь-яким мікроконтролером з достатньою кількістю виводів. Рідкокристалічні семисегментний індикатори мають наднизьке енергоспоживання  (наприклад, в електронному годиннику, разом зі схемою управління працюють від однієї батарейки протягом декількох років).

На цій сторінці будемо вести мову про семисегментні індикатори на 4 розряди на світлодіодах. Вони мають гранично просту конструкцію, дешеві, надійні. Забезпечують високу яскравість і контрастність, що відображається. Існує велика різноманітність індикаторів: з різним кольором світіння сегментів, різного розміру, що відрізняються схемою підключення світлодіодів (із загальним катодом або спільним анодом).

Свою назву семисегментні індикатори отримали у зв'язку з тим, що зображення символу формується за допомогою семи окремо керованих (підсвічуються світлодіодом) елементів - сегментів. Ці елементи дозволяють відобразити будь-яку цифру 0 ... 9, а також деякі інші символи, наприклад: '-', 'A', 'b', 'C', 'd', 'E', 'F' і інші. Це дає можливість використовувати індикатор для виведення позитивних і негативних десяткових і шістнадцяткових чисел і навіть текстових повідомлень. Зазвичай індикатор має також восьмий елемент - точку, яка використовується при відображенні чисел з десятковою крапкою. Сегменти індикатора позначають буквами a, b, ..., g (a - верхній елемент, далі букви присвоюються сегментам за годинниковою стрілкою; g - центральний сегмент; dp - точка).

Cтатична індикація
У тому випадку, якщо світлодіоди в індикаторі мають з'єднані разом аноди (схема із загальним анодом), загальний анод підключається до джерела напруги + VDD, а катоди світлодіодів - сегментів підключаються до схеми управління (наприклад, мікроконтролера), яка відповідає за формування зображення на індикаторі. Запалюються сегменти низьким рівнем (логічний 0) на виведення схеми управління. Стосовно схеми управління струм світлодіодів припливає, так що можуть використовуватися інтегральні схеми, які мають виходи з відкритим стоком. Змінюючи величину живлення індикатора напругу VDD, можна регулювати яскравість світіння.

Якщо в індикаторі пов'язані один з одним катоди (схема із загальним катодом), то загальний катод підключається до загального проводу схеми, а аноди світлодіодів підключаються до схеми управління. У цьому випадку сегмент запалюється високим рівнем на виході схеми управління, для якої струм світлодіода є що випливає, що не дозволяє використовувати виходи з відкритим стоком, необхідний вихід, виконаний за двотактною схемою. Регулювати яскравість можна, підключивши загальний вивід індикатора до джерела напруги 0 ... VDD, розрахованого на прибуваючий струм, наприклад до емітерного повторювача на транзисторі структури p-n-p. Збільшуючи зміщення, будемо зменшувати яскравість світіння.

У специфікації на семисегментні індикатори на 4 розряди вказується споживаний одним сегментом струм. Зазвичай це величина порядку декількох мА і здатності навантаження виводів більшості мікроконтролерів досить для управління індикатором. Якщо використовується мікроконтролер з малим вихідним струмом виходів або якщо використовується індикатор з великим струмом (наприклад, великого розміру або розрахований на роботу при яскравому зовнішньому освітленні), то підключення здійснюється через драйвер - інтегральну мікросхему, що містить набір повторювачів або інверторів з потужними виходами. Також можна використовувати як ключі транзистори для управління індикатором.

Як і будь-який світлодіод (також це відноситься і до звичайних діодів), світлодіоди сегментів мають дуже різку залежність струму від напруги на світлодіоді. Тому потрібна стабілізація струму через ці світлодіоди для забезпечення роботи в номінальному режимі. Зазвичай використовується найпростіший спосіб - послідовним включенням резисторів, які задають струм. При виборі номіналу резисторів слід враховувати падіння напруги на світлодіоді в обраному режимі роботи. Цю величину можна уточнити в специфікації на індикатор. Падіння напруги на світлодіоді істотно більше, ніж на звичайному діоді.

Розгорнути