ВентиляториВентилятор CF 9025 24VDC 0.28А (9225) пластиковий
ХІТ

Вентилятор CF 9025 24VDC 0.28А (9225) пластиковий

Вентилятор CF 9025 24VDC 0.28А (9225) пластиковий - використовують в різних сферах, зокрема для охолодження радіаторів. Характеристики Модель: CF249025S09025 Напруга живлення 24 В ..

67.80 грн.

Вентилятор LXF-12038HSL 220VAC 50Hz 0.14A
ХІТ

Вентилятор LXF-12038HSL 220VAC 50Hz 0.14A

Вентилятор LXF-12038HSL 220VAC 50Hz 0.14A - використовують в різних сферах, зокрема для витягування диму. Характеристики Модель: LXF-12038HSL аналог (P/N2123HSL) Напруга живлення 2..

205.00 грн.

Показано від 1 до 2 з 2 (всього сторінок: 1)

Асортимент категорії Вентилятори

Де застосовують вентилятори?
Вентилятори застосовують для відведення зайвого тепла від нагрітих елементів, якщо недостатньо природної вентиляції. Іншими словами, вентилятор це пристрій для охолодження різних електронних компонентів і навіть цілих виробів. Якщо говорити про вентилятори для персональних комп'ютерів, ноутбуків, то від працездатності цього виробу залежить функціонування дорогих процесорів, та інших дорогих елементів. Також вентилятори служать для ефективного відводу тепла від силових діодів, потужних транзисторів, тиристорів і симисторів. Економити на вентиляторі якраз і не варто. І якщо з'явилися перші ознаки можливого виходу даного компонента з ладу, потрібно купити новий вентилятор.

 
Конструкція вентилятора

Вентилятор складається з корпусу, на якому закріплений електродвигун. У корпусі зроблені отвори для кріплення. На валу електродвигуна закріплені лопасті вентилятора (крильчатка), які використовуються для нагнітання потоку повітря. Живлення на двигун подається по з'єднувальних проводах. Обсяг повітряного потоку залежить від діаметра, форми лопастей, їх кількості та числа обертів двигуна. Залежно від моделі вентилятора, може встановлюватися як електродвигун змінного струму, наприклад у вентиляторі LXF-12038HSL 220VAC 50Hz 0.14A, так і двигун постійного струму, наприклад CF 9025 24VDC 0.28А (9225). Якщо вентилятор живиться постійною напругою, то варто звернути увагу на полярність підключення, щоб потік повітря рухався в потрібному напрямку. Не забувайте, що ефективність охолодження за допомогою вентилятора залежить і від температури навколишнього середовища.

 
Характеристики та відмінні риси вентиляторів

Вентилятори розрізняються формою корпусу. У більшості випадків вентилятори має квадратну форму. Є також моделі круглого типу. Залежно від форми корпусу можна вивести геометричні параметри, за якими ви можете вибрати вентилятор на сайті інтернет-магазину Black Chip: довжина, ширина і товщина. Для вентиляторів з квадратною формою корпусу, довжина і ширина однакові, а в моделях з круглою формою замість них вказується діаметр. Корпус вентилятора може виготовлятися з пластику, алюмінію, сталі. Крильчатка зазвичай виготовляється з пластику.

Електричні характеристики вентиляторів:

  • напруги живлення;
  • споживана потужність.

Всі зазначені характеристики розберемо на прикладі.

Вентилятор LXF-12038HSL 220VAC 50Hz 0.14A має товщину 38 мм, живиться від джерела змінної напруги 220 В і споживає потужність 31 Вт. Іноді виробники можуть додатково вказувати споживаний вентилятором струм.

Від матеріалу корпусу, крильчатки й типу застосовуваного електродвигуна залежить вага вентилятора.

Виходячи з параметрів електродвигуна і геометрії вентилятора, найважливішою характеристикою є частота обертання або кількість обертів у хвилину. Похідна від цієї величини - об'єм повітря за одиницю часу.

Якщо в вентиляторі використовується електродвигун постійного струму, це відкриває широкі можливості для управління. Зокрема вентилятори для ноутбука можуть оснащуватися програмно-апаратним забезпеченням, що дозволяє змінювати частоту оборотів, а значить і потік повітря в залежності від температури нагріву інтегральних мікросхем.

Якість виготовлення вентилятора і термін служби значною мірою залежить від виробника.

Основні причини несправності вентиляторів
Кожен пристрій має свій термін служби. Не виняток і вентилятор. Практично не зношується корпус і лопасті, якщо звичайно немає механічних пошкоджень від стороннього втручання.

Ознаками виходу вентилятора з ладу є сторонні шуми, в тому числі свист, ривки, нерівномірне обертання.

Найбільш часті причини виходу з ладу вентилятора:

  • знос підшипника;
  • відсутність мастила в підшипнику;
  • згорів електродвигун.

У деяких випадках варто спробувати відновити вентилятор, зокрема замінити мастило, але краще робити цього не варто. На заводі при виготовленні вентилятора може використовуватися мастило, марку якого ви можете не знати. Крім того, як правило, паралельно зношується і підшипник, порушується центрування вентилятора (звідси й з'являється свист).

Чи варто насправді витрачати час і зусилля без гарантії результату, або ж варто просто вибрати новий вентилятор за невисокою ціною з доставкою по всій Україні?

Установка нового вентилятора
Якщо ви встановлюєте новий вентилятор, який використовується для охолодження мікросхем на системній платі комп'ютера (ноутбука), крім самого вентилятора, обов'язковій перевірці слід піддавати радіатор процесора, в якому накопичується пил від нагнітання вентилятором потоку повітря.

Також перевірте і наявність та стан термопасти, від стану якої залежить здатність вентилятора ефективно охолоджувати нагріті мікросхеми.

Вибирайте необхідний вентилятор на сайті інтернет-магазину Black Chip. Для цього треба зайти в розділ вентилятори, підібрати відповідну вам модель і оформити замовлення через корзину сайту. Або просто зателефонуйте нам і ми допоможемо вам підібрати потрібну модель.

Розгорнути