Роз'єми мережеві D-SUB



Роз'єм DRB-15F розетка на плату D-SUB 15pin
ХІТ

Роз'єм DRB-15F розетка на плату D-SUB 15pin

Роз'єм DRB-15F розетка на плату D-SUB 15pin - роз'єм для швидкого підключення і відключення електричних приладів за допомогою електричної вилки. Має 15 отворів, в ..

10.80 грн.

Роз'єм DRB-25F розетка D-SUB на плату з кріпленням
ХІТ

Роз'єм DRB-25F розетка D-SUB на плату з кріпленням

Роз'єм DRB-25F розетка D-SUB на плату з кріпленням - роз'єм для швидкого підключення і відключення електричних приладів за допомогою електричної вилки. Має 25 отво..

12.80 грн.

Роз'єм DRB-9MA D-SUB вилка на плату з кріпленням 9pin
ХІТ

Роз'єм DRB-9MA D-SUB вилка на плату з кріпленням 9pin

Роз'єм DRB-9MA D-SUB вилка на плату з кріпленням 9pin - роз'єм для швидкого підключення і відключення електричних приладів за допомогою електричної вилки. Має 9 отворів..

9.50 грн.

Роз'єм кутовий DRB-9FA (DHP8-09F) (D-SUB розетка на плату) 9pin
ХІТ

Роз'єм кутовий DRB-9FA (DHP8-09F) (D-SUB розетка на пла...

Роз'єм кутовий DRB-9FA (DHP8-09F) (D-SUB розетка на плату) 9pin - роз'єм для швидкого підключення і відключення електричних приладів за допомогою електричної вилки. Має..

8.80 грн.

Корпус DP-9CC до комп'ютерного роз`єму DB-9 (DSC-209)
ХІТ

Корпус DP-9CC до комп'ютерного роз`єму DB-9 (DSC-209)

Корпус DP-9CC до роз`єму DB-9 комп'ютерного (DSC-209) - використовують з кабельним 9-и контактним комп'ютерним роз'ємом DB-9. Комплектується гвинтами та гайками. Па..

7.40 грн.

Роз'єм DB-9F розетка на кабель D-SUB 9pin
ХІТ

Роз'єм DB-9F розетка на кабель D-SUB 9pin

Роз'єм DB-9F розетка на кабель D-SUB 9pin - роз'єм для швидкого підключення і відключення електричних приладів за допомогою електричної вилки. Має 9 отворів, в яких зна..

8.00 грн.

Роз'єм DB-9М вилка на кабель D-SUB 9pin
ХІТ

Роз'єм DB-9М вилка на кабель D-SUB 9pin

Роз'єм DB-9М вилка на кабель D-SUB 9pin - роз'єм для швидкого підключення і відключення електричних приладів за допомогою електричної вилки. Має 9 отворів, в яких знахо..

8.80 грн.

Роз'єм DSB-9FK D-SUB розетка на плату COM-port
ХІТ

Роз'єм DSB-9FK D-SUB розетка на плату COM-port

Роз'єм DSB-9FK D-SUB розетка на плату COM-port — роз'єм для швидкого підключення і відключення електричних приладів за допомогою електричної вилки. Має 9 отворів, в як..

11.50 грн.

Показано від 1 до 8 з 8 (всього сторінок: 1)

Асортимент категорії Роз'єми мережеві D-SUB

Роз'єми мережеві D-SUB - це сімейство електричних роз'ємів, які застосовуються в комп'ютерній техніці. Назва «надмініатюрний» було доречно тоді, коли ці роз'єми тільки з'явилися, в наш же час ці роз'єми належать до найбільш громіздких комп'ютерних сигнальних роз'ємів.

Роз'єми мережеві D-SUB містять два або більше паралельних рядів контактів або гнізд, зазвичай оточених металевим екраном у формі латинської букви D, який забезпечує механічне кріплення з'єднання та екранує від електромагнітних завад. Тип роз'єму у вигляді літери D оберігає від неправильного під'єднання роз'єму. Частина роз'єму, що містить контакти, називається по-англійськи male connector, або plug (вилка), а частина, що містить гнізда - female connector, або socket (розетка). Екран розетки щільно входить всередину екрану вилки. Якщо використовуються кабелі, екрани роз'ємів з'єднуються з екранами кабелів, забезпечуючи, таким чином, безперервне екранування для всього з'єднання.

Роз'єми мережеві D-SUB були винайдені й введені в вживання фірмою ITT Cannon, підрозділом ITT Corporation в 1952 році. У прийнятій цією фірмою системі позначень буква D позначає всю серію роз'ємів D-SUB, а друга буква використовується для вказівки розміру роз'єму, виходячи з кількості стандартних контактів, які можуть розміститися всередині D-образного екрану (A = 15 контактів, B = 25, C = 37, D = 50, E = 9), далі йде число фактично використовуваних контактів, і буква, що позначає «стать» роз'єму: M - male («тато»), F - female («мама»), P - plug (штепсель / «тато»), S - socket (розетка / «мама»). Наприклад, DB25M означає роз'єм D-SUB з екраном, що вміщує 25 контактів і фактичним числом контактів, рівним 25. Контакти в цих роз'ємах знаходяться на відстані 2,77 мм, а ряди знаходяться на відстані 2,84 мм.

Cannon виробляє також D-SUB роз'єми зі контактами більшими за звичайні контакти, які можуть використовуватися для високовольтних або коаксіальних підключень, вони займають позиції декількох стандартних контактів. Так, варіант DB13W3 широко використовувався для відео - роз'ємів високої продуктивності. Він охоплює 10 звичайних контактів і три коаксіальних, для відеосигналів червоного, зеленого і синього (RGB) кольорів.

Ймовірно тому, що в оригінальному ПК як для паралельного, так і для послідовного портів використовувалися роз'єми DB-25, багато хто, не розуміючи, що «B» в цьому випадку означає розмір екрану, стали сам роз'єм D-SUB називати DB, замість того, щоб використовувати позначення «DA», «DC» або «DE». Коли для послідовного порту стали використовувати 9-штиркові роз'єми, їх почали називати DB9 замість DE9. Зараз досить поширено, що роз'єми DE9 продаються, як DB9. Під DB9 в сучасному світі майже завжди мають на увазі 9-контактний роз'єм з розміром екрану Е.

Зараз існують D-SUB роз'єми, які мають стандартні розміри екрану, але більше штирків, при цьому імена використовують ту ж номенклатуру. Наприклад, DE15 зазвичай знаходиться на VGA кабелях, має 15 штирків в трьох рядах в екрані розміру E. Повний список роз'ємів такий: DE15, DA26, DB44, DC62 і DD78. Навпаки, по неправильним правилами, в яких всі D-SUB називаються DB, ці роз'єми часто називаються DB15HD, DB26HD, DB44HD, DB62HD і DB78HD, де «HD» означає «high density» або високу щільність. У них у всіх три ряди штирків крім DD78 у якого чотири ряди.

Серія роз'ємів у якої, ще більша щільністю контактів називається «double density» або подвійної щільності та складається з DE19, DA31, DB52, DC79 і DD100. У всіх цих роз'ємів чотири ряди контактів.

Є ще одне сімейство роз'ємів, які легко переплутати з D-SUB, але воно не є його частиною. Ці роз'єми мають назви типу HD50 і HD68 і у них роз'єм у формі букви D, але роз'єм приблизно вдвічі тонше DB25. Вони звичайні в SCSI підключеннях.

Роз'єми D-SUB описані в стандарті DIN 41652. Військові США використовують стандарт MIL-DTL-24308.

 

Типове використання

Найбільш широко роз'єми D-SUB застосовуються для передачі даних по послідовному інтерфейсу RS-232, хоча стандарт рекомендує, але не зобов'язує використовувати для цих цілей роз'єми D-SUB. Спочатку в RS-232 використовувалися DB25, але, оскільки багато програм використовували лише частину передбачених стандартом контактів, стало можливо застосовувати для цих цілей 9-штиркові роз'єми DE9.

У PC 9-ти та 25-штиркові роз'єми використовуються для послідовних портів (RS-232), і для паралельного (IEEE 1284) принтерного порту. У стандарті IEEE 1284 роз'єм DB-25 використовується з боку комп'ютера і називається «IEEE 1284-A», а з боку принтера використовується роз'єм іншої конструкції «IEEE 1284-B» (який перейшов зі стандарту Centronics).

Штекер DE9 (або, на ранніх моделях DB25) на задній стороні IBM PC - сумісного комп'ютера - це, звичайно, роз'єм RS-232, вперше введений IBM на PC AT в 1984 році. Там же могла розташовуватися і розетка на 9 гнізд, яка являла собою вихід відеокарти для монохромного, CGA, або EGA моніторів. Хоча всі вони використовували однаковий роз'єм, з відеокартою міг використовуватися монітор тільки відповідного типу, через те, що підключення монітора іншого типу могло привести до електричного пошкодження монітора. Більш сучасні відеокарти (від VGA) стали використовувати роз'єм DE15, де, при тих же габаритах, що у DE9, розташовувалися в три ряди 15 контактів. Цей роз'єм також відомий, як HD15, де HD = High Density (висока щільність), і (що менш точно) DB15 або DB15HD. Тепер (2007-2011 роки) позначення D-SUB в описах відеокарт і моніторів використовується виключно для роз'ємів DE15.

З кінця 1970-х і все 80-е роз'єми DE9 (без гвинтового кріплення) майже повсюдно використовувалися для підключення пристроїв, що управляють (наприклад, джойстиками) до ігрових приставок і домашніх комп'ютерів, ставши стандартом де-факто після того, як такі порти були використані в ігровій приставці Atari 2600 і сімействі 8-бітних комп'ютерів Atari. Серед комп'ютерних систем, що використовують ці роз'єми, Atari, Commodore, Amstrad, SEGA. У стандартній конфігурації вони підтримують один цифровий джойстик і пару аналогових педдлов; на багатьох системах підтримується також комп'ютерна миша і цифрове перо, хоча зазвичай миша для однієї системи не можна використовувати в інший. Роз'єми DE9 використовуються також в деяких ЛВС, таких, як token ring.

Багато джерел безперебійного живлення (ДБЖ) мають роз'єм DE9F, призначений для обміну сигналами з комп'ютером, наприклад, щоб повідомити про зникнення напруги в мережі (або про відновлення його подачі), або про рівень заряду батареї. Багато з цих пристроїв використовують не стандартний інтерфейс передачі даних через послідовний порт, як міг би подумати користувач, а власне розведення. Це шахрайство у різних виробників може бути різне, так що сигнал «живлення відновлено» від одного ДБЖ може бути сприйнято ПО від іншого, як сигнал до відключення комп'ютера. Деякі виробники навмисно використовують нестандартне розведення з метою конкурентної боротьби, і щоб змусити покупця використовувати фірмовий кабель.

До числа використовуваних D-SUB роз'ємів відносяться також 15-контактні DA15 (два ряди, 7 і 8 контактів), 37-контактні DC37 (два ряди, 18 і 19 контактів) і 50-контактні DD50 (два ряди по 17 і один - 16 контактів); два останніх використовуються в промисловості. 15-контактний DA15 використовувався для підключення кольорового монітора в ранніх версіях комп'ютерів Macintosh, а також для підключення аналогового джойстика (за розробленим IBM стандарту) на PC (де використовується роз'єм типу гніздо). Багато звукових карт, зокрема, лінійка карт Sound Blasterot Creative Labs, використовують дещо модифікований роз'єм ігрового порту від IBM, що дозволяє підключати MIDI-пристрої (зазвичай сумісні з MPU-401). Роз'єм DA15F використовувався також для з'єднань AUI на мережевих картах в 1980-х і 1990-х, тільки замість звичайного гвинтового кріплення використовувалися бічні засувки. Нарешті, в лінійці ранніх комп'ютерів Macintosh і Apple II використовувався дуже рідкісний 19-контактний роз'єм для підключення зовнішніх флопі - дисководів.

 

Типи та варіанти

Конструктивно роз'єми мережеві D-SUB існують, щонайменше, чотирьох типів, що розрізняються способом приєднання проводів до контактів. Ці способи потребують пайки, проколювання ізоляції, обтиск і припаювання до друкованої плати. Для припаювання контактів використовують порожнини, куди вставляються очищені від ізоляції проводи та вручну паяються. При проколюванні ізоляції кабель вставляється в затискач та одночасно проколюються всі дроти. Це дуже швидкий спосіб збирання, але вимагає використання плоского кабелю, який не завжди зручний. При обтиску очищені від ізоляції контакти вставляються в порожнині на задній частині контакту, ці порожнини стискаються спеціальним обтискним інструментом, після чого контакт вставляється в роз'єм. Такий спосіб кріплення зручний в ситуаціях, коли будь-який контакт пошкоджений, або необхідно провести модифікації в схемі. При пайці до друкованої плати контакти дроту зазвичай згинають під прямим кутом, так, щоб кабель можна було б підключати паралельно платі. Конструкції, що містять припаяні таким чином D-роз'єми, зазвичай є на материнських платах стандарту ATX, крім цього зустрічаються рідко.

Роз'єми вдвічі меншого, ніж D-sub, розміру іменуються Microminiature D, або micro-D; ця назва є торговою маркою ITT Canon. Цей роз'єм використовується в промисловості. Деякі виробники випускають також nano-D роз'єми, які ще у два рази менше.

Розгорнути