Бокорізи КусачкиДовгогубці з насічками JLY 502D електротехнічні прямі
ХІТ

Довгогубці з насічками JLY 502D електротехнічні прямі

Довгогубці з насічками JLY 502D електротехнічні прямі - застосовують для слюсарних та монтажних робіт в радіоелектроніці. Плоскогубці можуть використовуватися для маніпуляцій з..

70.00 грн.

Довгогубці з насічками електротехнічні
ХІТ

Довгогубці з насічками електротехнічні

Довгогубці з насічками електротехнічні прямі - застосовують для слюсарних та монтажних робіт в радіоелектроніці. Плоскогубці можуть використовуватися для маніпуляцій з металеви..

64.00 грн.

Кусачки TGK-8205 для монтажних робіт
ХІТ

Кусачки TGK-8205 для монтажних робіт

Кусачки TGK-8205 для монтажних робіт - застосовують для монтажних і демонтажних робіт в радіоелектроніці. Ці кусачки відмінно підійдуть для роботи з проводами та електронікою в цілому. ..

160.00 грн.

Кусачки бічні для монтажних робіт (бокорізи) жовті

Кусачки бічні для монтажних робіт (бокорізи) жовті

Кусачки бічні для монтажних робіт (бокорізи) жовті - застосовують для виконання слюсарних, монтажних та інших робіт. Виготовлені з вуглецевої сталі C55. Робочі поверхні та ріжу..

76.00 грн.

Довгогубці TGK-8315 з насічками для монтажних робіт
ХІТ

Довгогубці TGK-8315 з насічками для монтажних робіт

Довгогубці TGK-8315 з насічками для монтажних робіт - застосовують для монтажних робіт в радіоелектроніці. Характеристики Загальна довжина 135 мм Для роботи з міддю діаметром ..

100.00 грн.

Кусачки Mastertool для монтажних робіт (бокорізи)

Кусачки Mastertool для монтажних робіт (бокорізи)

Кусачки Mastertool для монтажних робіт (бокорізи) - застосовують для виконання слюсарних, монтажних та інших робіт. Виготовлені з вуглецевої сталі C55. Мають термооброблені, що воло..

55.00 грн.

Кусачки PLATO-170 для радіодеталей
ХІТ

Кусачки PLATO-170 для радіодеталей

Кусачки PLATO-170 для радіодеталей - застосовують для монтажних робіт в радіоелектроніці.   Ріжучі кромки виконані з нержавіючої сталі, на решту робочу частину нанесено спеціальний..

70.00 грн.

Кусачки TGK-8109 для монтажних робіт
ХІТ

Кусачки TGK-8109 для монтажних робіт

Кусачки TGK-8109 для монтажних робіт - застосовують для монтажних робіт в радіоелектроніці. Ріжучі кромки виконані з нержавіючої сталі, на решту робочу частину нанесено спеціальний захисни..

120.00 грн.

Показано від 1 до 8 з 8 (всього сторінок: 1)

Асортимент категорії Бокорізи Кусачки

Бокорізи та кусачки одні з найбільш затребуваних ручних інструментів в електротехніці, радіоелектроніці, технічному моделюванні. Вони призначені для перекушування та згинання мідних та сталевих проводів, відкушувати зайві виводи радіодеталей, а також видаляти фрагменти м'яких матеріалів - склотекстоліт, пластик, гуму.

Кусачки та бокорізи

Для реалізації достатнього фізичного впливу, реалізований ефект важеля або золотого правила механіки. Співвідношення розміру ручок кусачок до ріжучих частин досягає 5-7 і навіть 10 разів, що дозволяє розкушувати мідний, алюмінієвий дріт, з ізоляцією і навіть сталевий дріт.

Потужне розрізання бокорізи забезпечують внаслідок наступних конструктивних особливостей:

 1. Дві ручки або важеля, які стикаються в долоні та зводяться в процесі роботи.
 2. Поворотна пружина - плоска або гвинтова, повертаючи кусачки в початкове положення після завершення операції.
 3. Важелі обертаються одна відносно одної на осі-шарнірі, куди може бути влито мастило з заводом-виготовлювачем, яке зменшує тертя, і скорочує ручне зусилля, щоб руки не втомлювалися при багатогодинний роботі з кусачками, що не рідкість для електриків.
 4. Рукоятки в 99% всіх наявних у продажу бокорізів та кусачок поміщені в пластикову, а частіше м'яку резинову оболонку, що виконує кілька функцій: діелектричний захист, комфортне натискання і прилягання.
 5. Гострі ріжучі кромки - основна "зброя" і головний робочий інструмент кусачок чи бокорізів, щоб при мінімальних витрачених ручних зусиллях розділити дріт або виводи електронного компонента на 2 частини.

Назва "бокорізи" і "кусачки" часто розглядаються як синоніми, але можна вважати, що бокорізи є підгрупою кусачок, виходячи з їх особливостей при перекушуванні дротів.

Бокорізи "кусають" саме боком, тобто у них умовна пряма лінія, що виникає після зіткнення ріжучих змикаючих кромок, знаходиться в паралелі самого ручного інструменту, якщо дивитися від початку рукояток до загострених кінців робочих губок.

Можна сказати, що всі інші різновиди - з перпендикулярним, похилим, кутовим розташуванням гострих кромок можна називати кусачки.

Кусачки поділяють на мінікусачки, мікрокусачки, прецизійні, електротехнічні, для електроніки й т. д. в залежності від сфери застосування.

 

Які купити кусачки та бокорізи?

Довжина
Саме цей параметр практично завжди присутній в найменуванні. Від довжини кусачок значною мірою залежить потужність, яка розвивається від ручного тиску та сфера застосування.

Довжина ріжучої частини
У рази менше загальної довжини кусачок і по пропорції можна приблизно підрахувати, яке "підсилення" ми отримаємо при тиску на ручки бокорізів.

Перед тим як купити, необхідно проаналізувати наявні завдання. Якщо інструмент купується для точної електроніки, потрібні міні кусачки - бокорізи, а для електротехніки та перекушування товстих дротів та кабелів можливо знадобиться потужний кабелеріз.

Кут нахилу ріжучих губок
Для бокорізів цей параметр дорівнює нулю. Для кусачок існує безліч різновидів:

 • торцеві (90 º);
 • діагональні (45 º);
 • проміжні положення (довільний нахил кромок).

Твердість ріжучих кромок
Визначтеся з видом матеріалу, з яким доведеться працювати й тоді вирішуєте, які купити кусачки, бокорізи - з кромками з вуглецевої сталі або скошеними вістрями з загартованого сплаву.

Особливості прецизійних радіотехнічних кусачок та бокорізів
Специфіка такого інструменту в тому, щоб дістатися у важкодоступні місця на друкованій платі, в зону з площею в кілька квадратних сантиметрів і такі мікро кусачки повинні відповідати таким умовам:

 • ідеально прилягання кромок, щоб не було навіть 0,1 мм просвіту;
 • зменшена довжина ріжучих частин, що не перевищувало 10 мм;
 • ріжучі кромки міні кусачок для електроніки виконані під кутом;
 • фінішна механічна обробка поверхонь - шліфування, полірування і термічне - загартування, щоб бокорізи мали високу зносостійкість, навіть при постійній експлуатації.

Особливості діелектричних бокорізів і кусачок
Не завжди ланцюг змінної напруги вдається знеструмити, тому електромонтажнику доводиться працювати інструментами під напругою, тоді варто діелектричні бокорізи чи кусачки купити з деякими відмінностями:

Матеріал ручок

Явно помітно, покриття потовщене в кілька разів, щоб не було електричного пробою. Зазвичай граничним значенням в 1000 В, гарантує безпечну роботу. Це не звільняє від використання захисних рукавичок і других засобів захисту.

Якість виконання

Абсолютно неприпустимий брак у вигляді мікро тріщин, тому рекомендується купити кусачки та бокорізи для електротехнічних робіт тільки від перевірених виробників, представлених в Україні, оскільки ціна неякісного інструменту це життя людини.

Рекомендації по роботі

 1. Не потрібно докладати надмірне зусилля, якщо провід або вивід радіокомпоненту занадто товстий і процес різання не йде, щоб уникнути, по-перше, пошкодження кромок, по-друге, щоб не розбовталася вісь обертання, різання слід припинити. Для кожного завдання необхідно мати свої кусачки: прецизійні, міні, потужні.
 2. Не проводити заточку інструменту. Знятий шар металу навіть в 0,1 мм, призведе до того що кромки перестануть щільно прилягати одна до одної, перекусити дріт не вийде і бокорізи можна викинути.
 3. Якщо докладені зусилля недостатньо, не бийте з верху молотком, бо це призведе до безповоротної втрати інструменту.

Чи підходять бокорізи для зняття ізоляції?
Якщо немає спеціального інструменту для зняття ізоляції, то можна, хоча є ризик залишити борозну на проводі при зніманні ізоляції й провід може просто переламатися. Для цього потрібні особливі бокорізи з напівкруглими отворами різного діаметру на ріжучих елементах, в які вставляється провідник і тягнучи його, оболонка з проводу досить легко знімається.

Які ще бувають кусачки й бокорізи?

 • для обрізки силового кабелю зі струмопровідної жилою з міді, алюмінію, м'якого металу;
 • для розрізання коаксіального кабелю.

Купити кусачки й бокорізи PLATO, ProsKit, TGK, Intertool, Mastertool десятки найменувань для електроніки, електротехнічних робіт, з доставкою по Україні не складно зробивши замовлення в інтернет-магазині інструменту Black Chip за вигідною ціною.

Розгорнути