Стабілізатор або відсікач напруги - що вибрати?

Підключаючи газовий котел в електромережу, більшість людей не замислюються про те, чи це безпечно. Нестабільна напруга може привести не тільки до виходу з ладу пристрою, а й стати причиною самовільного відключення електроенергії або загоряння. Пристрої розраховані на роботу при напрузі 220 В ± 10%. Якщо поломка котла сталася через стрибок напруги, то в гарантійному ремонті буде відмовлено, через те, що умови експлуатації не відповідали технічним вимогам.

Щоб уникнути неприємностей з перепадами напруги використовують стабілізатори або відсікачі напруги.

Стабілізатори напруги служать для згладжування стрибків і перепадів напруги в мережі та дозволяють надійно захистити техніку. Використання стабілізатора напруги дозволяє продовжити термін експлуатації електроприладів і заощадити на електроенергії.

Відсікачі напруги дозволяють уникнути виходу з ладу обладнання при перенапруженнях в мережі. Їх вартість відносно мала, вони забезпечують надійний захист усіх електроприладів, але вони не підтримують нормальні показники електромережі, як це роблять стабілізатори напруги. Тобто при наявності хоч якоїсь напруги (зниженої або підвищеної), стабілізатор вирівняє її та ви цього навіть не помітите, а відсікач вимкне живлення і включиться тільки тоді, коли напруга в мережі відновиться в межах норми.