Тороїдальні трансформаториТрансформатор тороїдальний 30VA 230V/20.5V 1.5A

Трансформатор тороїдальний 30VA 230V/20.5V 1.5A

Трансформатор тороїдальний 30VA 230V/20.5V 1.5A - це понижуючий тороїдальний трансформатор потужністю 30 ВА, що має 1 вторинну обмотку, напруга на якій дорівнює 20,5 В, а вихідний максим..

145.00 грн.

Показано від 1 до 1 з 1 (всього сторінок: 1)

Асортимент категорії Тороїдальні трансформатори

За формою магнітопроводу трансформатори поділяються на стрижневі, броньові та тороїдальні. Здавалося б, різниці немає, адже головне потужність, яку здатний перетворити трансформатор. Але якщо взяти три трансформатори з магнітопроводами різної форми на ту саму габаритну потужність, то з'ясується, що тороїдальний трансформатор покаже кращі робочі характеристики з усіх. Саме з цієї причини найчастіше для живлення різних пристроїв у багатьох промислових сферах вибір зупиняють, звичайно, на тороїдальних трансформаторах через їхню високу ефективність.

Сьогодні тороїдальні трансформатори застосовують у різних сферах промисловості, і найчастіше тороїдальні трансформатори встановлюють у джерела безперебійного живлення, в стабілізатори напруги, застосовують для живлення освітлювальної техніки та радіотехніки, часто тороїдальні трансформатори можна побачити в медичному та діагностичному обладнанні, у зварювальному обладнанні.

Як ви розумієте, кажучи «тороїдальний трансформатор», мають на увазі зазвичай мережевий однофазний трансформатор, силовий або вимірювальний, підвищуючий або понижуючий, у якого тороїдальний сердечник оснащений двома або декількома обмотками.

Працює тороїдальний трансформатор так само як і трансформатори з іншими формами сердечників: він знижує або підвищує напругу, підвищує або знижує струм - перетворює електроенергію. Але тороїдальний трансформатор відрізняється меншими розмірами та вагою при тій самій потужності, тобто кращими економічними показниками.

Головна особливість тороїдального трансформатора - невеликий загальний розмір пристрою, який сягає половини в порівнянні з іншими типами магнітопроводів. Шихтований сердечник удвічі більший за обсягом ніж тороїдальний стрічковий сердечник при тій же габаритній потужності. Тому тороїдальні трансформатори зручніше встановлювати та підключати, і вже не так важливо, йдеться про внутрішній чи зовнішній монтаж.

Будь-який фахівець скаже, що тороїдальна форма сердечника є ідеальною для трансформатора з кількох причин: по-перше, економія матеріалів на виробництві, по-друге, обмотки рівномірно заповнюють весь сердечник, розподіляючись по всій його поверхні, не залишаючи невикористаних місць, по-третє, оскільки обмотки мають меншу довжину, ККД тороїдальних трансформаторів виходить вище з меншого опору проводу обмоток.

Охолодження обмоток ще один важливий фактор. Обмотки ефективно охолоджуються, будучи розташовані у формі тороїда, отже щільність струму може бути вищою. Втрати в залізі при цьому мінімальні й струм намагнічування значно менший. У результаті теплова здатність навантаження тороїдального трансформатора виявляється дуже високою.

Економія електроенергії - ще один плюс на користь тороїдального трансформатора. Приблизно на 30% більше енергії зберігається при повному навантаженні, і приблизно 80% на холостому ходу, у порівнянні з шихтованими магнітопроводами інших форм. Показник розсіювання у тороїдальних трансформаторів у 5 разів менше, ніж у броньових та стрижневих трансформаторів, тому їх можна безпечно використовувати з чутливим електронним обладнанням.

При потужності тороїдального трансформатора до кіловата, він настільки легкий і компактний, що для монтажу достатньо застосувати притискну металеву шайбу та болт. Споживачу тільки потрібно вибрати підходящий трансформатор по струму навантаження і по первинному та вторинному напруженню. При виготовленні трансформатора на заводі розраховують площу перерізу сердечника, площу вікна, діаметри проводів обмоток - і вибирають оптимальні габарити магнітопроводу з урахуванням допустимої індукції в ньому.

Розгорнути