Як платити менше за газ?

Як платити менше за газ?


Як платити менше за газ?На питання як платити менше за газ? можна відповісти просто – потрібно встановити кімнатний термостат!

Навіщо потрібний кімнатний термостат?

Кімнатний термостат – це прилад, який регулює роботу газового котла залежно від температури повітря в приміщенні. Ми не даремно звертаємо Вашу увагу на температуру повітря.

Але почнемо по черзі. Коли у Вас встановлений газовий котел, то температуру в приміщенні, яке він опалює, Ви регулюєте шляхом збільшення або зменшення температури теплоносія (ВОДИ) у Вашій системі опалювання. Включення і виключення котла відбувається вже залежно від того, чи досягла ВОДА в системі опалювання заданої на котлі температури. При пониженні або підвищенні температури за межами приміщення, Вам знову необхідно регулювати температуру опалювання на Вашому котлі вручну. І ці маніпуляції необхідно виконувати увесь опалювальний сезон, коли температура в опалюваному приміщенні стає або занадто низькою, або занадто високою.

У такому режимі роботи відбуваються дуже часті пуски котла на невеликий період часу. Як правило – один раз в 5-10 хвилин на 1-2 хвилини роботи пальника котла. Тобто котел постійно працює в режимі включення-виключення. При цьому циркуляційний насос котла працює ПОСТІЙНО, не залежно від того чи горить газ в котлі.

Витрата електроенергії двоконтурним котлом потужністю 24 кВт в опалювальний період порахувати не складе труднощів – це біля 60-90 Вт/годину. А це вже 1,44-2,160 кВт в добу або 43-65 кВт в місяць.

Котли, які не керуються термостатом, марно витрачають до 20-30% газу, оскільки підвищення кімнатної температури, вище за потрібну, навіть на 1°C, окрім відчутного дискомфорту, призводить до значної перевитрати газу котлом.

Зрозуміло, що ні про комфорт, ні про економію та довговічність роботи газового приладу тут не може бути й мови.


термостат-цифровий

Як працює кімнатний термостат?

Ви задаєте на термостаті необхідну Вам температуру в приміщенні, наприклад + 23 °C. При пониженні температури повітря на 0,25 °C (поріг спрацьовування залежить від моделі термостата), термостат дає команду котлу на включення – котел починає працювати на опалювання.

Як тільки температура повітря в приміщенні досягає +23,25 °C термостат відключає котел. Причому відключає не лише пальник, а і насос (починаємо економити).

Повітря в приміщенні остигає набагато повільніше, ніж вода в системі опалювання, і частота включень котла скорочується в десятки разів, що не може не позначитися на збільшенні терміну експлуатації приладу.

Тепер Вам нема потреби регулювати температуру на котлі вручну – один раз ви її задали на термостаті!

Потепліло взимку на вулиці – котел не включається, зібралася уся сім’я у будинку, температура в приміщенні підвищилася – котел не включається, сонце нагріває кімнату через вікно – котел не включається, ваша квартира знаходиться усередині будинку і сусідські квартири Вас підігрівають – котел не включається.

Тепер можете підняти розрахункові книжки по газу, порахувати, яку суму ви заплатили за останній опалювальний сезон. Відняти від цієї суми 20-30% – саме на стільки б Ви заплатили менше за газ, якби у Вас був встановлений кімнатний термостат.

Плюс ще 30-40 кВт заощадженої електроенергії в місяць і ще плюс зменшення зносу котла.

Окупність і ефективність приладу очевидна.