ЛазериЛазер червоний крапка 3В 650нМ 5мВт 6мм
ХІТ

Лазер червоний крапка 3В 650нМ 5мВт 6мм

Лазер червоний крапка 3В 650нМ 5мВт 6мм — в основному використовують на презентаціях, грають з кішками чи собаками, астрономи вказують на сузір'я. На основі цього лазера із зас..

7.90 грн.

Показано від 1 до 1 з 1 (всього сторінок: 1)

Асортимент категорії Лазери

В основному лазери використовують на презентаціях також грають з кішками та собаками (5 мВт, зелений, червоний), астрономи вказують на сузір'я (зелений 5 мВт та вище). Саморобні верстати - працюють від 200 мВт по тонким чорним поверхням. Також потужними лазерами ріжуть майже все. Ось тільки друковану плату різати важко - мідь дуже добре відбиває випромінювання довше 350 Нм (тому на виробництві, якщо потрібно застосовують дорогі 355nm DPSS лазери). Також лазер застосовують в медицині замість сталевого скальпеля. Вони ідеально підходять для точного різання та контролю глибини.

З більш серйозного лазера для наведення на ціль, який використовують зі зброєю (зелений), можна вдома робити голограми (напівпровідникових лазерів для цього більш ніж достатньо), можна із пластику чутливого до УФ друкувати 3D-об'єкти, можна експонувати фоторезист без шаблону, можна посвітити на кутовий відбивач на місяці, і через 3 секунди побачити відповідь, можна побудувати лазерну лінію зв'язку на 10 Мбіт. Простір для творчості необмежений.

650нм - червоний

Це найбільш поширений на просторах інтернету тип лазера, а все тому, що в кожному DVD-RW є такий, потужністю 150-250 мВт (чим більше швидкість запису - тим вище). При довжині хвилі 650 нм чутливість очей слабка, тому хоч точка і сліпуче яскрава на 100-200 мВт, промінь днем ​​лише ледь видно (вночі видно звичайно краще). Починаючи з 20-50 мВт такий лазер починає «палити» - але тільки в тому випадку, якщо можна міняти його фокус, щоб сфокусувати пляму в крихітну цятку. На 200 мВт палить дуже жваво (повітряні кульки, картон, сірники), але знову ж таки потрібне фокусування променя лазера.

532нм - зелений

Влаштовані вони складно - це так звані DPSS лазери. Перший лазер, інфрачервоний на 808 nm, світить в кристал Nd: YVO4 - виходить лазерне випромінювання на 1064 нм. Воно потрапляє на кристал «подвоювача частоти» - і отримуємо 532 нм. Кристали всі ці виростити непросто, тому довгий час DPSS лазери були досить дорогі. Але завдяки праці китайських спеціалістів, тепер вони стали доступні - від 7 $ штука. У будь-якому випадку, механічно ці складні пристрої, бояться падінь та різких перепадів температур.

Основний плюс зелених лазерів - 532 нм полягає в тому, що ця частота досить близька до максимальної чутливості очі, і як точка, так і сам промінь дуже добре видно. Світіння зеленого лазера у 5 мВт сприймається яскравіше, ніж 200 мВт червоного. Тому, ми б не рекомендували купувати зелений лазер потужніший ніж 5 мВт, бо прийдеться застосовувати окуляри, щоб уникнути неприємних відчуттів.

Також у зелених лазерів є і велика небезпека: 808 і особливо 1064 нм інфрачервоне випромінювання виходить з лазера, і в більшості випадків його більше ніж зеленого. У деяких лазерах є інфрачервоний фільтр, але в більшості зелених лазерів до 100 $ його немає. Тобто «вражаюча» здатність лазера для ока набагато більше, ніж здається - і це ще одна причина не купувати зелений лазер потужніший ніж 5 мВт.

Палити зеленими лазерами звичайно можна, але потрібні потужності знову ж від 50 мВт і якщо поблизу побічний інфрачервоний промінь буде «допомагати», то з відстанню він швидко стане «не в фокусі». А з огляду на те як він сліпить - нічого доброго не вийде.

405нм - фіолетовий

Це вже швидше ближній ультрафіолет. Більшість діодів - випромінюють 405 нм безпосередньо. Проблема з ними в тому, що око має чутливість на 405 нм близько 0,01%, тобто плямочка 200 мВт лазера здається зовсім слабенькою, а насправді вона дуже небезпечна і сліпучо-яскрава - сітківку пошкоджує така потужність на завжди. Інша проблема очей людини це звикання фокусуватися «під зелене» світло, і 405 нм пляма завжди буде не в фокусі - не дуже приємне відчуття. Але є і хороша сторона - багато предметів флуоресціюють, наприклад папір - яскравим блакитним світлом, тільки це і рятує ці лазери від забуття масової публіки. Але знову ж таки, з ними не так просто. Хоч 200 мВт це величезне випромінювання, через складність фокусування лазера в точку це складніше ніж з червоними лазерами. Також, до 405 нм чутливий фоторезист, і хто з ними працює, може придумати навіщо це може знадобитися.

780нм - інфрачервоний

Такі лазери в CD-RW і як другий діод в DVD-RW. Проблема в тому, що око людини промінь не бачить, і тому такі лазери дуже небезпечні. Можна спалити собі сітківку і не помітити цього. Єдиний спосіб працювати з ними - використовувати камеру без інфрачервоного фільтра (в вебкамерах її легко дістати, наприклад) - тоді й промінь, і пляма буде видно. ІЧ лазери застосовувати можна тільки в саморобних лазерних станках, жартувати з ними ми б вкрай не рекомендували.

Також ІЧ лазери є в лазерних принтерах разом зі схемою розгортки.

10мкм - інфрачервоний, CO2

Це найбільш популярний в промисловості тип лазера. Основні його достоїнства - низька ціна (трубки від 100-200 $), висока потужність (100 Вт), високий ККД. Ними ріжуть метал, фанеру. Гравірують та ін. Якщо самому хочеться зробити лазерний верстат - то можна купити готові трубки потрібної потужності та зібрати до них систему охолодження і живлення.

Чому лазери небезпечні

Проблема в тому, що паралельний промінь лазера фокусується оком в точку на сітківці. І якщо для запалювання паперу треба 200 ° С, для пошкодження сітківки досить всього 50 ° С, щоб кров згорнулася. Ви можете точкою потрапити в кровоносну судину і закупорити її, можете потрапити в сліпу пляму, де нерви з усього ока йдуть в мозок, можете випалити лінію «пікселів», а потім пошкоджена сітківка може почати відшаровуватися, і це вже шлях до повної та незворотної втрати зору. І найнеприємніше - ви не помітите по початку ніяких пошкоджень: больових рецепторів там немає, мозок добудовує предмети в пошкоджених областях (так би мовити, ремапінг битих пікселів), і лише коли пошкоджена область стає досить великий ви можете помітити, що предмети пропадають при попаданні в неї. Ніяких чорних областей у поле зору ви не побачите - просто подекуди не буде нічого, але це нічого і не помітно. Побачити пошкодження на перших стадіях може тільки офтальмолог.

Небезпека лазерів вважається виходячи з того, чи може він завдати пошкодження до того як око рефлекторно моргне - і вважається не надто небезпечною потужність в 5 мВт для видимого випромінювання. Тому інфрачервоні лазери вкрай небезпечні (ну і частково фіолетові - їх просто дуже погано видно) - ви можете отримати пошкодження, і так і не побачити, що вам прямо в око світить лазер.

Тому, повторюємося, краще уникати лазерів могутніше 5 мВт і будь-яких інфрачервоних лазерів.

Також, ніколи та ні за яких умов не дивіться «в вихід» лазера. Якщо вам здається що «щось не працює» або «якось слабенько» - дивіться через вебкамеру (тільки не через дзеркалку!). Це також дозволить побачити ІЧ випромінювання.

Є звичайно захисні окуляри, але тут багато тонкощів. Наприклад, продаються окуляри проти зеленого лазера, але вони пропускають ІЧ випромінювання і навпаки збільшують небезпеку. Так що будьте обережні.

Розгорнути