Світлодіоди для освітленняРадіатор STAR підкладка під світлодіод 1-5 Вт зірка
ХІТ

Радіатор STAR підкладка під світлодіод 1-5 Вт зірка

Радіатор STAR підкладка під світлодіод 1-5 Вт зірка алюмінієвий - це пластина з композитного матеріалу - шар алюмінію, що допомагає відвести тепло від світлодіода, шар ізолятора і м..

2.30 грн.

Світлодіод 10W LED 900-1000LM 12V 1A білий
ХІТ

Світлодіод 10W LED 900-1000LM 12V 1A білий

Світлодіод 10W LED 900-1000LM 12V 1A білий холодний - використовують в різних пристроях для освітлення та сигналізації. Характеристики Світло біле холодне Потужність 10 Вт Колірн..

29.80 грн.

Світлодіод 1W 520-525nm 60-70lm 0.35A зелений

Світлодіод 1W 520-525nm 60-70lm 0.35A зелений

Світлодіод 1W 520-525nm 60-70lm 0.35A зелений - використовують в різних пристроях для освітлення та сигналізації. Характеристики Світло зелене Потужність 1 Вт Довжина хвилі 520-5..

6.50 грн.

Світлодіод 1W LED 80-90LM 0.35A білий холодний
ХІТ

Світлодіод 1W LED 80-90LM 0.35A білий холодний

Світлодіод 1W LED 80-90LM 0.35A білий холодний - використовують в різних пристроях для освітлення та сигналізації. Характеристики Світло холодне біле Потужність 1 Вт Колірна темп..

6.00 грн.

Світлодіод 1W LED 90-100LM 0.35A білий теплий
ХІТ

Світлодіод 1W LED 90-100LM 0.35A білий теплий

Світлодіод 1W LED 90-100LM 0.35A білий теплий - використовують в різних пристроях для освітлення та сигналізації. Характеристики Світло біле тепле Потужність 1 Вт Колірна те..

6.00 грн.

Світлодіод 3W 520-525nm 180lm 600mA зелений

Світлодіод 3W 520-525nm 180lm 600mA зелений

Світлодіод 3W 520-525nm 180lm 600mA зелений - використовують в різних пристроях для освітлення та сигналізації. Характеристики Світло зелене Потужність 3 Вт Довжина хвилі 52..

13.80 грн.

Світлодіод 3W 130-150LM 0.75A теплий білий BRILLIANT
ХІТ

Світлодіод 3W 130-150LM 0.75A теплий білий BRILLIANT

Світлодіод 3W 130-150LM 0.75A теплий білий BRILLIANT - використовують в різних пристроях для освітлення та сигналізації.   Характеристики Світло біле тепле Потужність 3 Вт ..

7.70 грн.

Світлодіод 3W LED 140-160LM 0.75A білий
ХІТ

Світлодіод 3W LED 140-160LM 0.75A білий

Світлодіод 3W LED 140-160LM 0.75A білий - використовують в різних пристроях для освітлення та сигналізації. Характеристики Світло біле Потужність 3 Вт Колірна температура 6500 К ..

8.50 грн.

Світлодіод SMD 5730 білий холодний 6500-7000K 0.5W

Світлодіод SMD 5730 білий холодний 6500-7000K 0.5W

Світлодіод SMD 5730 білий холодний 6500-7000K 0.5W - широко використовують в різних світлодіодних лампах для освітлення приміщень. Характеристики Світло біле холодне Потужність..

0.80 грн.

Показано від 1 до 9 з 9 (всього сторінок: 1)

Асортимент категорії Світлодіоди для освітлення

Ринок освітлення складається з різних сегментів, включаючи вузькоспеціальні напрямки: лампи для соляріїв, автомобільних фар, освітлення теплиць і т. д. Розглянемо сегменти, де в даний час спостерігається масовий перехід на світлодіодні (LED) рішення, причому досить серйозними темпами. Це перш за все споживчий ринок освітлення, що пропонує побутові лампи та світильники, і професійний, що забезпечує освітлення вулиць, промислових підприємств, громадських будівель і архітектурне підсвічування.

Споживчий сегмент
У споживчому сегменті основним продуктом раніше були звичайні лампи розжарювання. Потім почався перехід на енергозберігаючі компактні люмінесцентні лампи (КЛЛ). Наступний крок - поступовий перехід на світлодіодні світильники. Він уже почався, і далі попит на світлодіодні світильники буде набувати все більш масовий, а можливо, і лавиноподібний характер.

Основним продуктом стануть, швидше за все, світлодіодні лампи, так звані ретрофіти. По суті, це ті ж самі світлодіодні світильники з інтегрованим драйвером, які виконані у форм-факторі звичайної лампи з цоколем типу E27 або E14. Лампи-ретрофіти вкручуються в звичайні патрони, тобто ними можна оснастити всі освітлювальні прилади, що є вдома. Але по своїй суті це не лампа, а світильник, який просто один в один замінює лампу розжарювання.

Крім ламп-ретрофітів в цьому сегменті з'являється багато світлодіодних світильників різних конструкцій найрізноманітнішого дизайну, світлодіодне підсвічування і т. д.

Професійний сегмент
Професійний сегмент більш різноманітний. Там багато різних підзадач, і світлодіодні рішення «атакують» практично у всіх напрямках. Але просуваються вони в різних напрямках з різною швидкістю, оскільки в основному мова йде про окупність рішення і про його якість.

Світлодіодні рішення значно дешевшають з кожним роком, щорічне зниження вартості за оцінками становить близько 20%. Однак при цьому все одно зберігається різниця між традиційними рішеннями і світлодіодами. Світлодіодні рішення все ще дорожче, і весь час необхідно аналізувати різницю у вартості, виграш, який можна отримати від зниження енергоспоживання, вважати термін окупності.

Частка світлодіодних рішень щороку наростає саме через те, що світлодіоди наближаються за вартістю до очікувань ринку, вони відвойовують все більшу його частину, і з кожним роком їх частка буде збільшуватися.

Проте в усіх категоріях професійного сегмента до сих пір зберігаються традиційні рішення.

Так, для освітлення офісів і раніше популярні растрові світильники. До сих пір в Україні продаються світильники 4 х 18 Вт: 4 растрові лампи, до сих пір продаються рішення на газорозрядних ртутних лампах низького тиску - це звичайні люмінесцентні лампи типу Т8.

У Україні практично не прижилися люмінесцентні лампи типу Т5, які були дуже популярні в Європі. Ці лампи діаметром 16 мм прийшли на вітчизняний ринок з деяким запізненням, і їх уже почали витісняти світлодіоди. Рішення з лампами типу Т5 дорожче рішень з лампами T8, і, як тільки воно вийшло на ринок, йому довелося відразу конкурувати зі світлодіодами, тому зараз у таких ламп дуже невеликий відсоток продажів.

Архітектурне освітлення
Якщо дивитися по сегментах, то найбільш активне впровадження світлодіодів йде в секторі архітектурного освітлення. Тут світлодіоди дають дуже багато можливостей, в цьому їх велика перевага. Їх практично не треба обслуговувати, вони працюють за принципом «поставив і забув». Тут в принципі складно говорити про окупність.

Коли мова йде про функціональне світло, коли потрібні конкретні значення освітленості на підлозі, то, з одного боку, оцінюється якість освітлення, з іншого, його окупність. В архітектурному освітленні основними критеріями вибору найчастіше є якість і функціональні можливості.

Так, довгий час не було можливості зробити хороший лінійний світильник. Лінійні світильники з'явилися давно, але вони виконувалися на вузьких лампах типу Т5. У цих рішень була маса проблем. По-перше, ці лампи перегорали, а їх заміна найчастіше пов'язана з великими труднощами. По-друге, такі лампи дають не дуже багато світла. І по-третє, взимку спостерігалися проблеми експлуатації при низьких температурах зовнішнього повітря. Лампа T5 любить спеку, і з пониженням температури світловий потік у неї різко знижується. Якщо на вулиці -10 ° C і нижче, вона практично не світить. Зі світлодіодами такої проблеми немає; навпаки, вони дуже люблять холод, а влітку, в спеку, теж не відчувають проблем, оскільки світять вночі, коли спека спадає.

Застосовуються лінійки RGB-світлодіодів, за допомогою яких можна отримати будь-яке світло. Правда, чистий білий і чистий жовтий кольори отримати проблематично, тому зараз з'явилися лінійки на чотирьох світлодіодах RGB-White і RGB-Yellow. Тут якість кольору поліпшується за рахунок додавання одного світлодіода, відповідно білого або янтарного (amber) кольору. Додатковий світлодіод вирівнює білий або жовтий колір. На жаль, поки технологія не дозволяє вирівняти і те, і інше одночасно: якщо потрібен чистий жовтий колір, не буде хорошого білого, і навпаки.

Освітлення промислових підприємств
Хороший приклад вибору рішень за критерієм значень освітленості - освітлення промислових підприємств. У цьому сегменті до сих пір активно конкурують всі види технологій: і металогалогенні світильники (МГЛ), і світлодіоди, і магістральні системи з люмінесцентними лампами. Всі три технології досі активно закуповуються, але світлодіоди щороку збільшують свою присутність.

Вуличне освітлення
Така ж картина зараз спостерігається в сегменті вуличного освітлення. До сих пір натрієві (НЛ) газорозрядні світильники можна порівняти за ефективністю зі світлодіодами, при цьому світлодіоди все ще дорожче.

Світлодіодні вуличні світильники зараз починають застосовуватися дуже активно, але тим не менше натрієві світильники теж дуже добре продаються. Ця технологія за останні роки теж еволюціонувала. З'явилися, наприклад, електронні пуско-регулюючі апарати (ПРА), які працюють більш ефективно, ними можна управляти, їх можна програмувати: наприклад, зменшувати освітленість в час низького активного трафіку.

Все це, зрозуміло, в даний час можна робити освітлення і на світлодіодах, і на натрієвих лампах: наприклад, можна регулювати до 50% світлового потоку. Сучасні електронні ПРА дозволяють навіть написати розклад режимів роботи світильника. Зазвичай використовується приблизно такий алгоритм: відразу після включення - найяскравіший режим, потім, в 01: 00-02: 00, потік знижується, і з 05: 00-06: 00 до сходу світильник знову виходить на свій пік.

Освітлення спортивних споруд
У спортивному освітленні досі практично немає світлодіодів. Пов'язано це з тим, що світлодіоди зараз активно застосовуються на малих потужностях. Чим більше потужність світильника, тим важче на світлодіодному світильнику досягти високої ефективності і стійкої довготривалої роботи. Світлодіодні прожектори існують, але прожектори потужністю 1 кВт, а тим більше 2 кВт, поки тільки починають впроваджуватися. Коштують вони зараз нечувано дорого, з точки зору окупності ефективність їх впровадження абсолютно неможливо аргументувати (по крайней мірі, в Україні). У порівнянні з газорозрядними лампами вони економлять не так багато, щоб окупитися в короткий проміжок часу: їх термін окупності становить десятки років.

Зараз аргументація для замовників в області установки світлодіодних рішень для освітлення спортивних споруд - це можливості управління, регулювання, можливості моментального включення / вимикання прожектора. Це те, чого ніколи не зможе зробити прожектор з газорозрядної лампою (або зможе тільки з дуже великими проблемами або при використанні спеціальних технічних рішень). Прожектору з газорозрядної лампою необхідно спочатку охолонути, і проходить кілька хвилин, перш ніж він зможе перезапуститися. Для України ця тема досить актуальна, тому що, на жаль, короткі перерви в електропостачанні для багатьох регіонів можуть мати місце. Неважко уявити наслідки того, що футбольна арена в якийсь момент залишається без світла. Ще одна цікава нова можливість для світлодіодів - можливість світлових шоу з використанням щогл освітлення на світлодіодах. З інерційними лампами традиційного типу таке неможливо в принципі.

У спортивному освітленні у світлодіодів є хороша перспектива, незважаючи на те, що вони тільки починають приходити в цей сегмент.

Освітлення підприємств роздрібної торгівлі
В системах освітлення підприємств роздрібної торгівлі (ритейлі) світлодіоди впроваджуються дуже активно, але далеко не скрізь. Багато власників, які працюють на принципах швидкої окупності, переходять на світлодіоди, але багато зберігають вірність традиційним рішенням, які швидко окупаються за рахунок дешевизни.

Перспективні джерела
Деякий час назад великий інтерес викликали індукційні лампи - газорозрядні лампи без електродів, в яких первинним джерелом світла служить плазма, що виникає в результаті іонізації газу високочастотним магнітним полем.

Переваги ламп цього типу - дуже довгий термін служби, низьке енергоспоживання, можливість миттєвого включення.

Великі виробники освітлювальних приладів свого часу намагалися налагодити випуск ламп цього типу, але в кінці кінців продали цей бізнес. Виявилося, що це дуже дорогий пристрій, і в доступному для огляду майбутньому чекати швидкої окупності подібних рішень не доводиться.

Зараз лампи цього типу виробляються рядом маловідомих виробників з Китаю і Південно-Східної Азії, але незалежні тести показують, що заявлені виробниками параметри в реальності не досягаються. Швидше за все, відповідно до прогнозу, високих параметрів можна досягти тільки при високих витратах, а значить, і високу вартість приладу.

Є ще такий напрямок, як OLED, - це органічні світлодіоди. Особливості, які роблять їх привабливими для споживача, - компактність і гнучкість. Це технологія, яка розвивається по шляху стандартних світлодіодів. Світлодіоди OLED йдуть тим же шляхом. Зараз роблять слабкострумові OLED-модулі. До традиційних світлодіодів органічним ще дуже далеко. Найвищий показник OLED-модулів зараз становить приблизно 35 лм / Вт, при тому що звичайний світлодіодний модуль може давати 140-150 лм / Вт (саме модуль, а не світильник, який за рахунок поглинання вторинної оптики буде давати приблизно 105-110 лм / Вт).

OLED-модулі зараз використовуються в основному в якості дизайнерських рішень. Наприклад, за рахунок гнучкості їх можна пришити на одяг. Швидше за все, вони знайдуть застосування в автомобільній промисловості, в секторі габаритних вогнів. Перспективи їх застосування у функціональному висвітленні поки неясні. Світло вони дають, але на даний момент не дуже ефективно. Поки їх застосування знаходиться на рівні мистецтва - наприклад, банки, висококласні офіси роблять освітлення ресепшені на основі OLED.

Світлодіоди для освітлення не забруднюють грунт і навколишнє середовище, а значить, і утилізувати спеціальним чином їх не доведеться. Можна просто викинути разом з побутовими відходами.

Розгорнути