Світлодіоди ультрафіолетовіСвітлодіод ультрафіолетовий 3Вт 365-370нм 3.4-3.7В 700мА

Світлодіод ультрафіолетовий 3Вт 365-370нм 3.4-3.7В 700м...

Світлодіод ультрафіолетовий 3Вт 365-370нм 3.4-3.7В 700мА - звичайні світлодіоди повсюдно приходять на зміну лампам розжарювання, ультрафіолетові світлодіоди активно завойовують ті ніші, ..

52.00 грн.

Світлодіод ультрафіолетовий 3Вт 395-400нм 3.4-3.7В 700мА

Світлодіод ультрафіолетовий 3Вт 395-400нм 3.4-3.7В 700м...

Світлодіод ультрафіолетовий 3Вт 395-400нм 3.4-3.7В 700мА - звичайні світлодіоди повсюдно приходять на зміну лампам розжарювання, ультрафіолетові світлодіоди активно завойовують ті ніші, ..

47.70 грн.

Світлодіод ультрафіолетовий 5Вт 395-400нм 3.4-3.6В 1300мА

Світлодіод ультрафіолетовий 5Вт 395-400нм 3.4-3.6В 1300...

Світлодіод ультрафіолетовий 5Вт 395-400нм 3.4-3.6В 1300мА - звичайні світлодіоди повсюдно приходять на зміну лампам розжарювання, ультрафіолетові світлодіоди активно завойовують ті ніші,..

67.00 грн.

Світлодіод ультрафіолетовий LED 3мм 365-370нм
ХІТ

Світлодіод ультрафіолетовий LED 3мм 365-370нм

Світлодіод ультрафіолетовий LED 3мм 365-370нм - звичайні світлодіоди повсюдно приходять на зміну лампам розжарювання, ультрафіолетові світлодіоди активно завойовують ті ніші, де не так д..

5.50 грн.

Світлодіод ультрафіолетовий LED 3мм 380-385нм

Світлодіод ультрафіолетовий LED 3мм 380-385нм

Світлодіод ультрафіолетовий LED 3мм 380-385нм - звичайні світлодіоди повсюдно приходять на зміну лампам розжарювання, ультрафіолетові світлодіоди активно завойовують ті ніші, де не так д..

5.50 грн.

Світлодіод ультрафіолетовий LED 3мм 395-400нм

Світлодіод ультрафіолетовий LED 3мм 395-400нм

Світлодіод ультрафіолетовий LED 3мм 395-400нм - звичайні світлодіоди повсюдно приходять на зміну лампам розжарювання, ультрафіолетові світлодіоди активно завойовують ті ніші, де не так д..

3.80 грн.

Світлодіод LED 5мм ультрафіолетовий BRILLIANT
ХІТ

Світлодіод LED 5мм ультрафіолетовий BRILLIANT

Світлодіод LED 5мм ультрафіолетовий BRILLIANT - звичайні світлодіоди повсюдно приходять на зміну лампам розжарювання, ультрафіолетові світлодіоди активно завойовують ті ніші, де не так д..

5.80 грн.

Показано від 1 до 7 з 7 (всього сторінок: 1)

Асортимент категорії Світлодіоди ультрафіолетові

Насправді істотної відмінності в принципі роботи звичайного світлодіода видимого діапазону та ультрафіолетового – немає.

Різні матеріали за певних умов здатні посилати у простір хвилі різної довжини. Це дозволяє людському оку побачити той чи інший колір видимого спектра, що відповідає певній довжині хвилі. У світлодіодах довжина хвилі випромінювання і, отже, колір LED залежить від ширини забороненої зони, де відбувається рекомбінація електронів і дірок. Чим більша ширина забороненої зони та вище енергія квантів, тим ближче до синього випромінюваного світла. Шляхом зміни складу напівпровідника можна досягти світіння в широкому оптичному діапазоні - від інфрачервоного випромінювання до ультрафіолету. Для створення ультрафіолетового випромінювання потрібні напівпровідники з широкою забороненою зоною. Для цього використовуються такі матеріали як: арсенід галію алюмінію, нітрид галію, нітрид алюмінію і т. д. В результаті цього виходять світлодіоди зі спектром випромінювання, що знаходяться в будь-якому УФ діапазоні від 100 до 400 нм.

Варіанти виготовлення

При малій потужності УФ-світлодіоди можуть бути виготовлені у стандартних корпусах індикаторних світлодіодів.

Діоди більшої потужності випускаються в корпусах типу «емітер» або в інших стандартних корпусах.

Обов'язковою умовою для корпусу є хороша система охолодження, аж до використання вібруючих мембран або мінівентиляторів, так як ультрафіолетові світлодіоди лише четверту частину енергії, що отримується, трансформують у світло, а решта три - в тепло. Перегрів будь-якого світлодіода, у тому числі ультрафіолетового, негативно позначається на його роботі та призводить до виходу діода з ладу.

Також поверхня світлового пристрою, на який кріпиться світлодіод або світлодіодний модуль, не повинна мати металевої основи. Така основа негативно впливає коефіцієнт випромінювання, знижуючи ККД роботи.

Використання ультрафіолетових світлодіодів

Ультрафіолетові світлодіоди використовуються в тих же областях, де раніше застосовувалися УФ-лампи, але на відміну від ламп, діоди мають менші розміри та менше споживання потужності, а також більш тривалий термін роботи.

УФ-світлодіоди застосовуються:

В медицині. Наприклад, у стоматології найчастіше використовуються пломби, що твердіють при дії ультрафіолету. Інша сфера медичного застосування – світлова терапія. Фізіопроцедури з використанням УФ-випромінювання призначаються жителям Крайньої Півночі (де спостерігається дефіцит сонячного світла), дітям у період реабілітації після різних захворювань, новонародженим за підвищених показників білірубіну в крові (жовтуха новонароджених).

У промисловості. Існують різні види фоточутливих речовин (зокрема – клеїв) та композитних складів, які полімеризуються під впливом УФ-променів. Також це випромінювання використовується при виробництві лікарських препаратів.

Для дезінфекції інструментів (у медицині, косметології), води (на відміну від хлору, обробка УФ-випромінюванням не впливає на її смакові якості та склад), повітря у приміщеннях. Ультрафіолет ефективно вбиває шкідливі для людини бактерії та віруси.

У криміналістиці. Спеціальною фарбою, що світиться в ультрафіолетових променях, залишають мітки на купюрах, коли потрібно довести факт отримання хабара. Також за допомогою УФ-променів криміналісти можуть виявити сліди крові та інших біологічних рідин на одязі підозрюваних або у приміщенні, де відбувається обшук.

У банківській справі. Спеціальні рахункові машини можуть одночасно підраховувати кількість купюр та перевіряти їхню справжність.

У косметології. Наприклад, в УФ-соляріях та лампах для сушіння нігтів, а також під час проведення різних процедур.

Вирощування рослин. Ультрафіолет значно прискорює виробництво поліфенолів у листових овочах, роблячи їх кориснішими для людини без застосування спеціальних препаратів.

Розгорнути