РадіолампиКовпачок MCD анодний на радіолампу (кераміка)
ХІТ

Ковпачок MCD анодний на радіолампу (кераміка)

Ковпачок MCD анодний на радіолампу (кераміка) - застосовують для підключення постійного живлення до анода радіоламп. Характеристики матеріал кераміка внутрішній отвір 14 мм ..

28.80 грн.

Ковпачок MCV анодний на радіолампу (кераміка)
ХІТ

Ковпачок MCV анодний на радіолампу (кераміка)

Ковпачок MCV анодний на радіолампу (кераміка) - застосовують для підключення постійного живлення до анода радіоламп. Характеристики матеріал кераміка внутрішній отвір 6 мм колір ..

18.70 грн.

Ковпачок MCX анодний на радіолампу (кераміка)
ХІТ

Ковпачок MCX анодний на радіолампу (кераміка)

Ковпачок MCX анодний на радіолампу (кераміка) - застосовують для підключення постійного живлення до анода радіоламп. Характеристики матеріал кераміка внутрішній отвір 7 мм к..

19.70 грн.

Ковпачок MCZ анодний на радіолампу (кераміка)
ХІТ

Ковпачок MCZ анодний на радіолампу (кераміка)

Ковпачок MCZ анодний на радіолампу (кераміка) - застосовують для підключення постійного живлення до анода радіоламп. Характеристики матеріал кераміка внутрішній отвір 9 мм к..

22.50 грн.

Панель лампова GZC7-F 7-pin кераміка
ХІТ

Панель лампова GZC7-F 7-pin кераміка

Панель лампова GZC7-F 7-pin кераміка - призначена для вставляння електровакуумних приладів (ЕВП) в радіоелектронній апаратурі. Параметри Матеріал кераміка Отвір для монта..

23.50 грн.

Панель лампова GZC8-1 8-pin кераміка на шасі
ХІТ

Панель лампова GZC8-1 8-pin кераміка на шасі

Панель лампова GZC8-1 8-pin кераміка на шасі - призначена для вставляння електровакуумних приладів (ЕВП) в радіоелектронній апаратурі. Параметри Матеріал кераміка Конструкція ..

30.70 грн.

Панель лампова GZC8-1-A 8-pin кераміка
ХІТ

Панель лампова GZC8-1-A 8-pin кераміка

Панель лампова GZC8-1-A 8-pin кераміка - призначена для вставляння електровакуумних приладів (ЕВП) в радіоелектронній апаратурі. Параметри Матеріал кераміка Конструкція цоколя..

30.50 грн.

Панель лампова GZC9-2-F 9pin кераміка
ХІТ

Панель лампова GZC9-2-F 9pin кераміка

Панель лампова GZC9-2-F 9pin кераміка - призначена для встановлення електровакуумних приладів (ЕВП) в радіоелектронній апаратурі. Параметри Матеріал кераміка Отвір для монтажу..

30.80 грн.

Панель лампова ПЛ8-3П карболіт чорна
ХІТ

Панель лампова ПЛ8-3П карболіт чорна

Панель лампова ПЛ8-3П карболіт чорна - це конусоподібна панелька для кріплення за допомогою розвальцьовування отворів в шасі або монтажу на друковану плату. Параметри ..

14.50 грн.

Планка 3ПС6-12 монтажна колодка сполучна плата
ХІТ

Планка 3ПС6-12 монтажна колодка сполучна плата

Планка 3ПС6-12 монтажна колодка сполучна плата - призначена для з'єднання електричних ланцюгів постійного, змінного, і імпульсного струму при внутрішньому об'ємному монтажі радіоелект..

12.60 грн.

Планка 4ПС5-10 монтажна колодка сполучна плата
ХІТ

Планка 4ПС5-10 монтажна колодка сполучна плата

Планка 4ПС5-10 монтажна колодка сполучна плата - призначена для з'єднання електричних ланцюгів постійного, змінного, і імпульсного струму при внутрішньому об'ємному монтажі радіоелект..

10.50 грн.

Планка монтажна 3ПМ26-21 колодка сполучна плата
ХІТ

Планка монтажна 3ПМ26-21 колодка сполучна плата

Планка монтажна 3ПМ26-21 колодка сполучна плата - призначена для з'єднання електричних ланцюгів постійного, змінного, і імпульсного струму при внутрішньому об'ємному монтажі радіоелек..

32.00 грн.

Планка монтажна 3ПС10-8 (модифікована) колодка сполучна
ХІТ

Планка монтажна 3ПС10-8 (модифікована) колодка сполучна...

Планка монтажна 3ПС10-8 (модифікована) колодка сполучна - призначена для з'єднання електричних ланцюгів постійного, змінного, і імпульсного струму при внутрішньому об'ємному монтажі р..

10.50 грн.

Планка монтажна 3ПС5-3 колодка сполучна плата
ХІТ

Планка монтажна 3ПС5-3 колодка сполучна плата

Планка монтажна 3ПС5-3 колодка сполучна плата - призначена для з'єднання електричних ланцюгів постійного, змінного, і імпульсного струму при внутрішньому об'ємному монтажі радіоелектр..

7.50 грн.

Планка монтажна 3ПС6-5 колодка сполучна плата
ХІТ

Планка монтажна 3ПС6-5 колодка сполучна плата

Планка монтажна 3ПС6-5 колодка сполучна плата - призначена для з'єднання електричних ланцюгів постійного, змінного, і імпульсного струму при внутрішньому об'ємному монтажі радіоелектр..

10.50 грн.

Радіолампа 2Ж27Л пентод високої частоти
ХІТ

Радіолампа 2Ж27Л пентод високої частоти

Радіолампа 2Ж27Л пентод високої частоти з короткою характеристикою. Призначена для підсилення напруги високої частоти до 120 МГц в апаратурі батарейного живлення. Катод оксидний прямого розжа..

25.80 грн.

Показано від 1 до 16 з 52 (всього сторінок: 4)

Асортимент категорії Радіолампи

Радіолампи (телелампи) - це електровакуумні прилади, які складається зі скляного балона всередині якого закріплені електроди (катод, анод, сітки), де в вакуумі або розрідженому газі рухається потік електронів між електродами.

Радіолампи широко застосовувалися в різному обладнанні приблизно з 30-х років двадцятого століття. В 50-х роках широку популярність разом з октальними радіолампами, які мали цоколь, отримали й мініатюрні скляні радіолампи, що нагадують за своєю формою пальці, внаслідок чого вони отримали назву «пальчикові». В цей час радіолампи витіснені напівпровідниковими приладами, однак ще застосовуються в потужній високочастотній і високовольтній техніці та аудіо апаратурі. 

Радіолампи містять невелику кількість дорогоцінного металу, який використовується на сітці лампи, на анодах і катодах приладу. До складу може входити золото, паладій, платина.

Зовнішній вигляд і панелька для радіоламп
Пальчикові лампи мають скляний балон без цоколя, зі штирями вплавленими в потовщене дно корпусу лампи. Штирі для приєднання до пристроїв виготовлені з загострених нікелевих виводів. Залежно від моделі, пальчикової лампи на днищі можуть мати 7 або 9 штирків. Розташовуються вони на однаковій відстані одна від одної й тільки в однієї пари відстань удвічі більше. Таке розташування штирків покликане запобігти неправильному розташуванню пальчикової лампи в гнізді. Для правильного встановлення пальчикової лампи при заміні несправної лампи новою, на панельку та й саму лампу дивляться знизу, там, де штирі розташовані.

Застосування
У 50-х роках пальчикові лампи широко використовувалися в батарейних приймачах, зокрема в сільській місцевості. Надалі пальчикові радіолампи стали застосовуватися в чорно-білих телевізорах та інших пристроях в побуті та промисловості. На сьогодні існує мало пристроїв, в яких використовуються такі лампи, адже зараз застосовуються мікросхеми, транзистори, діоди та інші компоненти. Проте, ми можемо виділити деякі сфери діяльності людини, в яких використання радіоламп все ще залишилося актуально. До них відноситься використання у військовій і космічній промисловості, високочастотній та високовольтній потужній техніці, мікрохвильових печах для випромінювання високої частоти, а також у звуковій апаратурі. Також вони знаходять своє застосування в середовищах підвищеної температури або радіації, коли напівпровідникове обладнання не справляється.

Сьогодні ми розрізняємо радіолампи таких типів: кенотрони, тетроди, гексоди, гептоди, тріоди, діоди, пентоди й променеві тріоди, променеві пентоди, комбіновані лампи.

Класифікація радіоламп за призначенням:

 • Генераторні
 • Підсилювальні
 • Індикаторні
 • Випрямляючі
 • Вимірювальні
 • Модуляторні


Класифікація радіоламп по режиму роботи:

 • Безперервна
 • Імпульсна
 • Низькочастотна
 • Високочастотна
 • Надвисокочастотна

Такі вакуумні електронні лампи можна зустріти в старих телевізорах, радіоприймачах, у військовому обладнанні, комутаторах і старих АТС, а ще вони застосовувалися в старих комп'ютерах, ще в найперших.

Розгорнути