Радіолампи
Індикатор ИВ-3А люмінесцентний вакуумний
Індикатор ИВ-3А люмінесцентний вакуумний - призначений для формування цифр (0 ... 9) і десяткового знака (коми) з окремих освітлювальних сегментів, розташованих в одній площині, в пристроях о..
6.50 грн.
Ковпачок MCD анодний на радіолампу (кераміка)
Ковпачок MCD анодний на радіолампу (кераміка) - застосовують для підключення постійного живлення до анода радіоламп. Характеристики матеріал кераміка внутрішній отвір 14 мм ..
27.80 грн.
Ковпачок MCX анодний на радіолампу (кераміка)
Ковпачок MCX анодний на радіолампу (кераміка) - застосовують для підключення постійного живлення до анода радіоламп. Характеристики матеріал кераміка внутрішній отвір 7 мм к..
19.70 грн.
Ковпачок MCZ анодний на радіолампу (кераміка)
Ковпачок MCZ анодний на радіолампу (кераміка) - застосовують для підключення постійного живлення до анода радіоламп. Характеристики матеріал кераміка внутрішній отвір 9 мм к..
22.50 грн.
Панель лампова GZC7-F 7-pin кераміка
Панель лампова GZC7-F 7-pin кераміка - призначена для вставляння електровакуумних приладів (ЕВП) в радіоелектронній апаратурі. Параметри Матеріал кераміка Отвір для монта..
22.50 грн.
Панель лампова GZC8-1 8-pin кераміка на шасі
Панель лампова GZC8-1 8-pin кераміка на шасі - призначена для вставляння електровакуумних приладів (ЕВП) в радіоелектронній апаратурі. Параметри Матеріал кераміка Конструкція ..
30.70 грн.
Панель лампова GZC8-1-A 8-pin кераміка
Панель лампова GZC8-1-A 8-pin кераміка - призначена для вставляння електровакуумних приладів (ЕВП) в радіоелектронній апаратурі. Параметри Матеріал кераміка Конструкція цоколя..
30.50 грн.
Панель лампова GZC9-2-F 9pin кераміка
Панель лампова GZC9-2-F 9pin кераміка - призначена для встановлення електровакуумних приладів (ЕВП) в радіоелектронній апаратурі. Параметри Матеріал кераміка Отвір для монтажу..
30.80 грн.
Панель лампова GZC9-C 9-pin кераміка
Панель лампова GZC9-C 9-pin кераміка - призначена для вставляння електровакуумних приладів (ЕВП) в радіоелектронній апаратурі. Параметри Матеріал кераміка Отвір..
25.80 грн.
Панель лампова PCP9-F 9pin пластикова чорна
Панель лампова PCP9-F 9pin пластикова чорна - призначена для встановлення електровакуумних приладів (ЕВП) в радіоелектронній апаратурі. Параметри Матеріал пластик Отвір для мо..
19.70 грн.
Панель лампова ПЛ8-3П карболіт чорна
Панель лампова ПЛ8-3П карболіт чорна - це конусоподібна панелька для кріплення за допомогою розвальцьовування отворів в шасі або монтажу на друковану плату. Параметри ..
14.50 грн.
Планка 3ПС6-12 монтажна колодка сполучна плата
Планка 3ПС6-12 монтажна колодка сполучна плата - призначена для з'єднання електричних ланцюгів постійного, змінного, і імпульсного струму при внутрішньому об'ємному монтажі радіоелект..
12.60 грн.
Планка 4ПС5-10 монтажна колодка сполучна плата
Планка 4ПС5-10 монтажна колодка сполучна плата - призначена для з'єднання електричних ланцюгів постійного, змінного, і імпульсного струму при внутрішньому об'ємному монтажі радіоелект..
10.50 грн.
Планка монтажна 3ПМ26-21 колодка сполучна плата
Планка монтажна 3ПМ26-21 колодка сполучна плата - призначена для з'єднання електричних ланцюгів постійного, змінного, і імпульсного струму при внутрішньому об'ємному монтажі радіоелек..
32.00 грн.
Планка монтажна 3ПС10-8 (модифікована) колодка сполучна...
Планка монтажна 3ПС10-8 (модифікована) колодка сполучна - призначена для з'єднання електричних ланцюгів постійного, змінного, і імпульсного струму при внутрішньому об'ємному монтажі р..
10.50 грн.
Планка монтажна 3ПС5-3 колодка сполучна плата
Планка монтажна 3ПС5-3 колодка сполучна плата - призначена для з'єднання електричних ланцюгів постійного, змінного, і імпульсного струму при внутрішньому об'ємному монтажі радіоелектр..
7.50 грн.
Асортимент категорії Радіолампи
Радіолампи (телелампи) - це електровакуумні прилади, які складається зі скляного балона всередині якого закріплені електроди (катод, анод, сітки), де в вакуумі або розрідженому газі рухається потік електронів між електродами.
Радіолампи широко застосовувалися в різному обладнанні приблизно з 30-х років двадцятого століття. В 50-х роках широку популярність разом з октальними радіолампами, які мали цоколь, отримали й мініатюрні скляні радіолампи, що нагадують за своєю формою пальці, внаслідок чого вони отримали назву «пальчикові». В цей час радіолампи витіснені напівпровідниковими приладами, однак ще застосовуються в потужній високочастотній і високовольтній техніці та аудіо апаратурі.
Радіолампи містять невелику кількість дорогоцінного металу, який використовується на сітці лампи, на анодах і катодах приладу. До складу може входити золото, паладій, платина.
Зовнішній вигляд і панелька для радіоламп
Пальчикові лампи мають скляний балон без цоколя, зі штирями вплавленими в потовщене дно корпусу лампи. Штирі для приєднання до пристроїв виготовлені з загострених нікелевих виводів. Залежно від моделі, пальчикової лампи на днищі можуть мати 7 або 9 штирків. Розташовуються вони на однаковій відстані одна від одної й тільки в однієї пари відстань удвічі більше. Таке розташування штирків покликане запобігти неправильному розташуванню пальчикової лампи в гнізді. Для правильного встановлення пальчикової лампи при заміні несправної лампи новою, на панельку та й саму лампу дивляться знизу, там, де штирі розташовані.
Застосування
У 50-х роках пальчикові лампи широко використовувалися в батарейних приймачах, зокрема в сільській місцевості. Надалі пальчикові радіолампи стали застосовуватися в чорно-білих телевізорах та інших пристроях в побуті та промисловості. На сьогодні існує мало пристроїв, в яких використовуються такі лампи, адже зараз застосовуються мікросхеми, транзистори, діоди та інші компоненти. Проте, ми можемо виділити деякі сфери діяльності людини, в яких використання радіоламп все ще залишилося актуально. До них відноситься використання у військовій і космічній промисловості, високочастотній та високовольтній потужній техніці, мікрохвильових печах для випромінювання високої частоти, а також у звуковій апаратурі. Також вони знаходять своє застосування в середовищах підвищеної температури або радіації, коли напівпровідникове обладнання не справляється.
Сьогодні ми розрізняємо радіолампи таких типів: кенотрони, тетроди, гексоди, гептоди, тріоди, діоди, пентоди й променеві тріоди, променеві пентоди, комбіновані лампи.
Класифікація радіоламп за призначенням:
- Генераторні
- Підсилювальні
- Індикаторні
- Випрямляючі
- Вимірювальні
- Модуляторні
Класифікація радіоламп по режиму роботи:
- Безперервна
- Імпульсна
- Низькочастотна
- Високочастотна
- Надвисокочастотна
Такі вакуумні електронні лампи можна зустріти в старих телевізорах, радіоприймачах, у військовому обладнанні, комутаторах і старих АТС, а ще вони застосовувалися в старих комп'ютерах, ще в найперших.