РелеКолодка АСКО PYF14A для реле MY4NJ
ХІТ

Колодка АСКО PYF14A для реле MY4NJ

Колодка АСКО PYF14A для реле MY4NJ - використовують в щитах керування технологічним обладнанням. Характеристики для 4 груп перемикаючих контактів ступінь захисту IP4..

32.50 грн.

Колодка для автомобільного реле ARS-05 5pin

Колодка для автомобільного реле ARS-05 5pin

Колодка для автомобільного реле ARS-05 5pin - це універсальна п'яти контактна колодка, яку застосовують для під'єднання електромагнітного реле в легковому та грузовому транспорті.&nbs..

15.50 грн.

Колодка для автомобільного реле TAIMINC 5pin
ХІТ

Колодка для автомобільного реле TAIMINC 5pin

Колодка для автомобільного реле TAIMINC 5pin - це універсальна п'яти контактна колодка, яку застосовують для під'єднання електромагнітного реле в легковому та грузовому транспорті.&nb..

17.70 грн.

Колодка для автомобільного реле з проводами 5pin
ХІТ

Колодка для автомобільного реле з проводами 5pin

Колодка для автомобільного реле з проводами 5pin - це універсальна п'яти контактна колодка, яку застосовують для під'єднання електромагнітного реле в легковому та грузовому транспорті..

25.50 грн.

Колодка з проводами для автомобільного реле 5pin
ХІТ

Колодка з проводами для автомобільного реле 5pin

Колодка з проводами для автомобільного реле 5pin - це універсальна п'яти контактна колодка, яку застосовують для під'єднання електромагнітного реле в легковому та грузовому транспорті..

25.50 грн.

Реле 835NL-1A-B-C 24VDC Song Ghuan
ХІТ

Реле 835NL-1A-B-C 24VDC Song Ghuan

Реле 835NL-1A-B-C 24VDC Song Ghuan - використовується в різноманітних електронних схемах. Одна пара розімкнутих контактів Характеристики Струм живлення обмотки постійний ..

37.80 грн.

Реле AGN20012 12VDC електромагнітне
ХІТ

Реле AGN20012 12VDC електромагнітне

Реле AGN20012 12VDC електромагнітне - використовують у світових телекомунікаціях, передача даних, комп'ютерна периферія та офісна автоматика. Характеристики Жи..

40.50 грн.

Реле ALA2ZF24 NAIS 24VDC електромагнітне 3A 125VAC
ХІТ

Реле ALA2ZF24 NAIS 24VDC електромагнітне 3A 125VAC

Реле ALA2ZF24 NAIS 24VDC електромагнітне 3A 125VAC - використовується в різноманітних пристроях. Кількість контактів що замикають 2 пари. Технічні характеристики Кількі..

42.70 грн.

Реле CMA51H-S-DC24V-C HKE автомобільне 20A
ХІТ

Реле CMA51H-S-DC24V-C HKE автомобільне 20A

Реле CMA51H-S-DC24V-C HKE автомобільне 20A - застосовують в автомобілях: для сигналізації, в електричних склопідіймачах, центральних замках, для контролю регулювання ..

25.50 грн.

Реле CRF1-S-DC12V-C (CMA51H HKV6 HFKW) автомобільне 20A
ХІТ

Реле CRF1-S-DC12V-C (CMA51H HKV6 HFKW) автомобільне 20A...

Реле CRF1-S-DC12V-C (CMA51H HKV6 HFKW) автомобільне 20A - застосовують в автомобілях: для сигналізації, в електричних склопідіймачах, центральних замках, для контролю регу..

26.70 грн.

Реле F3AA012E TAKAMISAWA 12VDC для котлів газових
ХІТ

Реле F3AA012E TAKAMISAWA 12VDC для котлів газових

Реле F3AA012E TAKAMISAWA 12VDC для котлів газових - використовують в різноманітних пристроях електроніки, часто зустрічається на платах газових котлів. Характеристики Живлення ке..

35.50 грн.

Реле G2R-2 12VDC Omron 5A 250VAC
ХІТ

Реле G2R-2 12VDC Omron 5A 250VAC

Реле G2R-2 12VDC Omron 5A 250VAC - це електромагнітне мініатюрне реле, яке застосовують в безперебійних блоках живлення, системах захисту акустичних систем та іншій техніці. Дані електро..

59.50 грн.

Реле G2R-2 24VDC Omron 5A 250VAC
ХІТ

Реле G2R-2 24VDC Omron 5A 250VAC

Реле G2R-2 24VDC Omron 5A 250VAC - це електромагнітне мініатюрне реле, яке застосовують в безперебійних блоках живлення, системах захисту акустичних систем та іншій техніці. Характерис..

59.50 грн.

Реле G5PA-2 24VDC Omron заміна (HRM4-S-DC24V JZC-42F)

Реле G5PA-2 24VDC Omron заміна (HRM4-S-DC24V JZC-42F)

Реле G5PA-2 24VDC Omron заміна (HRM4-S-DC24V JZC-42F) - застосовують для керування різними виконавчими пристроями, зокрема в газових та твердопаливних котлах. Параметри максимал..

47.50 грн.

Реле G5Q-1-EU-ML (G5Q-14) Omron DC12V для котлів
ХІТ

Реле G5Q-1-EU-ML (G5Q-14) Omron DC12V для котлів

Реле G5Q-1-EU-ML (G5Q-14) Omron DC12V для котлів - призначені для ремонту плат управління котлів. Одна пара контактів на перемикання. Кількість контактів 5 Характеристики ..

43.80 грн.

Реле G5Q-1A Omron 12VDC для газових котлів
ХІТ

Реле G5Q-1A Omron 12VDC для газових котлів

Реле G5Q-1A Omron 12VDC для газових котлів - призначено для ремонту плат управління газових та твердопаливних котлів. Характеристики Категорія продукту - реле загальног..

43.50 грн.

Показано від 1 до 16 з 134 (всього сторінок: 9)

Асортимент категорії Реле

Реле являє собою автоматичний пристрій комутації, який працює в ключовому режимі. Комутувати ланцюги можна і вручну, але тільки застосування реле відкрило широкі можливості по автоматизації процесів комутації силових ланцюгів.

Принцип роботи
Електромеханічний електронний компонент призначений для поділу ланцюгів керуючих сигналів і потужного навантаження. Важливою позитивною перевагою будь-якого реле є гальванічна розв'язка вхідний і вихідний ланцюг. Будь-яке реле спрацьовує при збільшенні вхідної величини до певного значення. Після досягнення порогового значення, стрибком спрацьовує виконавчий механізм і замикає вихідний ланцюг. Також розрізняється специфіка застосування. Залежно від цього розрізняють кілька різновидів реле:

 • електромагнітні;
 • автомобільні.

Електромагнітні. Конструктивні елементи:

 • електромагнітна котушка на осерді;
 • якір з пружиною;
 • нерухомі контакти;
 • рухома контактна пластина.

Напруга, що подається на обмотку, створює магнітне поле навколо провідника зі струмом (котушкою). Це поле притягує якір, долаючи опір пружини. Якір механічно впливає на рухому контактну групу, яка електрично замикається з нерухомою групою. В результаті, замикається вихідний ланцюг, на навантаження подається напруга і протікає електричний струм.

Основні параметри електромагнітних реле

 • Напруга спрацьовування (В);
 • Максимальна напруга, що комутується (В);
 • Максимальний комутований струм;
 • Число контактних груп;
 • Вид комутації (типи перемикачів).

Напруга спрацьовування визначається величиною, при якій відбувається комутація вихідного ланцюга. Залежно від різновиду пристрою, вони можуть бути як постійним, так і змінним. Можна вибрати такі реле: 3 В, 5 В, 6 В, 9 В, 12 В, 24 В, і 220 В. Максимальна напруга, що комутується і струм визначає термін служби виробу. Не слід перевищувати ці значення. Максимальна напруга, що комутується може бути як змінною, так і постійною. Купуючи виріб ви повинні визначитися з числом контактних груп на ньому. Якщо контактних груп реле більше однієї, з'являється можливість за допомогою одного реле керувати кількома пристроями.

Так само існують різні типи перемикачів:

SPDT (Single Pole, Double Throw). Один полюс і два напрямки, в яких до одного спільного контакту може бути підключений один з двох інших контактів (перемикаючі),
DPDT (Double Pole, Double Throw). Два полюси та два напрямки. За принципом комутації аналогічно реле типу SPDT, але з двома електрично незалежними групами контактів,
SPST (Single Pole, Single Throw). Один полюс і один напрямок. Тут єдиний контакт може бути підключений тільки до одного контакту (або відключений від нього). Залежно від цього розрізняють реле з нормально замкнутими та нормально розімкнутими контактами.

Характеристика додаткових параметрів:

 • кількість циклів спрацьовування;
 • опір обмотки;
 • струм спрацьовування;
 • струм відпускання;
 • опір електричного контакту;
 • матеріал контактів.

Причини можливих несправностей

 • Підгорання контактів вихідного ланцюга. У момент замикання і розмикання між контактами відбувається процес іскроутворення, що призводить до появи нагару. Для зменшення впливу цього явища можуть встановлюватися іскрогасники з резистора та конденсатора. Розрізняють поступове підгорання контактів, пов'язане з природним зносом і аварійний режим, коли йде прискорений знос, пов'язаний зі значним перевищенням комутованого вихідного струму, який можна перевірити мультиметром (до 10 - 20 А) або струмовими кліщами.
 • Значне перевищення вхідної напруги. Допускаються незначні вхідні коливання. Якщо вхідна значно перевищує напругу спрацьовування, котушка може згоріти й реле вийде з ладу.
 • Занижена вхідна напруга. В такому випадку механізм просто не спрацює.
 • Міжвиткове замикання в котушці. Може статися через заводський брак (наприклад в разі неякісної ізоляції обмотки) або перевищення вхідної напруги та перегріву.

Автомобільні. Широке поширення отримали в автомобільній промисловості. Автомобільні реле можуть комутувати струми в десятки ампер, наприклад при включенні вентилятора, обдування радіатора, системи охолодження. Це різновид електромагнітних і відрізняються наступними особливостями.

 • Напруга спрацьовування (включення) може бути тільки постійна і залежить від типу використовуваних акумуляторів у відповідній моделі автомобіля: 6 В, 12 В або 24 В.
 • В автомобільних реле напруга, що комутується також не може перевищувати бортову.
 • Конструктивно забезпечені спеціальними кріпильними елементами (зазвичай під болт або гвинт).

Інші параметри пристроїв повністю збігаються з параметрами електромагнітних реле. Використовуються для комутації струмів в десятки ампер. У ланцюзі включення таких реле для захисту навантаження встановлюється запобіжник.

Розгорнути